Faydalı Bilgiler  »  Ferhatoğlu Zeytin & Zeytin Yağı
FERHATOĞLU PETROL ÜRÜNLERİ TURİZM İNŞ.
OTO VE GIDA MAD. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.


MERKEZ OFİS
KONTİNÜ FABRİKA:

PINARBAŞI YOLU ÜZERİ GÜRE/ EDREMİT /BALIKESİR/TÜRKİYE
TEL: 0 266 387 38 48 -0 266 387 38 58 FAX: 0 266 387 39 39

TAŞBASKI FABRİKA:
GÜRE MERKEZ MAH. YENİYOL MEVKİİ Tel : 0266 387 3450 GÜRE/EDREMİTZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI
Kazdağı, Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir. Bu bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahiptir. Edremit Körfezi’nin, zeytinlikler ve yeşillikler içine gömülü beldesi Güre, bu nefasetli zeytinyağların üretildiği merkezlerden bir tanesidir. Güre halkının başlıca gelir kaynaklarından biri olan zeytincilik ve zeytinyağı üretimi, bu şirin beldede oldukça gelişmiştir.

Güre’de zeytin ve zeytinyağı denildiğinde akla gelen ilk isim FERHATOĞLU’dur. Neredeyse bir asırlık geçmişiyle beldenin en köklü ailelerinden olan Ferhatoğlu, zeytinliklerindeki onbinlerce ağaçtan toplanıp üretilen zeytinyağlarıyla tercih edilen isimdir, markadır.

İnsanlığı aydınlatan 39 bin yıllık öyküsüyle zeytin, körfez bölgesinde yaşayan insanlar için çok kıymetlidir.. Zeytin hasadı heyecanlı bir sonbahar-kış ayinidir burada.. Zeytin ağaçları kış sonunda çiçeklenir, ilkbaharda meyveleri olgunlaşmaya başlar. Oldukça yavaş gelişen bu olgunlaşma sırasında zeytin yeşilden pembeye ve en sonunda da siyah renge bürünür. Genelde iyi ürün veren bir seneyi, ardından daha az verimli bir sene izler. Siyah zeytinler kasımdan marta kadar toplanırken, yeşil zeytinler ekim ayından itibaren toplanır.

Uzun ve yorucu bir iştir zeytin toplamak.. Elle, sırıkla ve makineyle toplanan zeytin büyük bir emekle soframıza ulaşır. Hasat başlangıcında önce yere düşen zeytinler toplanır. Zeytin düşer de, eğer yerde günlerce kalırsa tane eti bozulur, ondan çıkarılacak olan yağın kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle sık aralıklarla toplanması gerekir. Zeytin toplamada en zor ve pahalı yöntem, ağacın üzerinde tek tek elle toplamadır. Ağacından hırpalanmadan elle toplanan zeytin tanesi, daha kaliteli sofralık zeytin ve yağ verir. Zeytinden çıkarılacak yağ miktarı meyvanın olgunluğuyla ilgilidir. Olgun zeytinin yağı altın rengi iken daha ham zeytinden elde edilen yağ daha yeşil, tadı ise daha keskindir.

En has zeytinyağı, sulu baskı yöntemiyle elde edilen zeytinyağıdır. Ferhatoğlu, zeytinyağlarını kendi fabrikasında, sulu baskı yöntemiyle özel olarak üretir. Bu şekilde kalitesinden ve nefasetinden hiç bir şey kaybetmeyen yağ, Ferhatoğlu markasıyla sofralarınıza gelir. 1500 m² kapalı alanı bulunan kontinü fabrikasında, son sistem makinalarda, hijyenik şartlarda el değmeden sıkılan yağlar; krom tanklarda bekletildikten sonra otomatik filtreden geçirilip kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Yağını insanlığın sağlığına sunan zeytin, yağı kadar özenle hazırlanır Ferhatoğlu’nda.. Zeytinin yeşili ve siyahı bir çok çeşidiyledamak tadınızda buluşur. Özellikle ezmeler, hem kahvaltıların hem de hamur işlerinin vazgeçilmez lezzetlerindendir. Ayrıca çeşitli kokularda hazırlanan ve özel paketleme yöntemiyle satışa sunulanzeytinyağı sabunları, hiç bir yabancı madde içermeyen doğal bir temizlik maddesidir ve cilt rahatsızlıklarında da kullanılan doğal bir üründür.

Ferhatoğlu ürünleri sadece Güre, Akçay ve Altınoluk’taki kendi satış noktalarında ve www.ferhatoglu.com online reyonumuzda satılmaktadır.


Hasat
Yöremiz
Stok Sahası
Stok Sahası
Yıkama
Yıkama Ünitesi
Emin Usta Kumanda Panelinde
Malaksör Grubu
Dekantör
Separatör Grubu
Müstahsil Yağları
Müstahsil Yağları
Ham Yağ Stok Bölümü
Fabrika Bahçesi
Merkez Büro
Tane Eleme
Ayıklama
Ayıklama
İsmail Usta Özenle
Çevirme Zeytin Hazırlıyor
Biraz Nostalji
Kömürde Çayımız da var
Satış Reyonu
Ürünler

Kredi Kartı Bilgileriniz 128Bit SSL Sertifikası ile korunmaktadır.

Copyright © 2009 Ferhatoğlu, Tüm hakları saklıdır.